HX460 – Najnowszy stycznik z serii wysoko napięciowych HX

HX460 – Najnowszy stycznik z serii wysoko napięciowych HX

Stycznik HX460 w kompaktowej obudowie o wymiarach 154×154 mm pozwala na rozłączanie prądu o wartości 600A przy napięciu do 1500VDC w obu kierunkach przewodzenia.

Stycznik HX460 charakteryzuje się hermetyczną komorą stykową o stopniu szczelności IP 67 & IP69K, co zapobiega powstawaniu zjawiska wydmuchu łuku elektrycznego na zewnątrz i zabrudzeniu styków. Styczniki może pracować w temperaturze pracy w zakresie -55 do +85C. Tolerancja napięcia sterowania cewki zawiera się w zakresie ± 30% wartości napięcia znamionowego, co ma duże znaczenie w aplikacjach kolejowych i tramwajowych. HX460 w wersji bipolarnej dołączył do grona hermetycznych produktów Łączeniowych w skład których wchodzą przekaźniki wysokich napięć, styczniki serii GX ,MX i HX (konstrukcja EPIC®).

Z dwukierunkową funkcją przełączania i prądem pracy do 600A stycznik ten jest idealnym wyborem dla wielu aplikacji solarnych włączając w to inwertery, skrzynki przełączające obwodów fotowoltaicznych oraz systemach zarządzania pracą baterii i akumulatorów. HX460 jest również odpowiedni dla szerokiej gamy odbiorców, w tym urządzeń infrastruktury kolejowej jak i aplikacji trakcyjnych.

Pełna specyfikacja stycznika HX460