Hermetyczne styczniki DC – HX241 / HXNC241 – 400A / 1500VDC GIGAVAC

Hermetyczne styczniki DC – HX241 / HXNC241 – 400A / 1500VDC GIGAVAC

Firma GIGAVAC wprowadziła do oferty kolejne produkty z linii opatentowanych urządzeń przełączających – Styczniki HX241 oraz HXNC241. Całkowicie hermetyczne styczniki HV dostępne są w wersji ze stykami NO (HX241) oraz NC (HXNC241). Obydwa modele posiadają certyfikaty UL oraz IEC dla pracy na poziomie napięcia 1500 VDC.  Wyłącznym przedstawicielem firmy GIGAVAC w Polsce jest firma NO-EL Sp. J. Ryszard Nowak, Barbara Musiałek.

Styczniki, zaprojektowane i wyprodukowane w USA, dołączyły do grupy innych urządzeń przełączających GIGAVAC. W ich skład wchodzą przekaźniki wysokich napięć (do 70 kV), hermetyczne styczniki w wykonaniu EPIC i EPOXY oraz seria mini styczników MiniTACTORS (30-80A – 1200VDC).

Styczniki HX241 oraz HXNC241 charakteryzują się kompaktową obudową o wymiarach 77×77 mm. Obydwa wykonania spełniają następujące normy: UL1604 Class I & II, Div. 2 i Class III, IP67, SAE J1171 oraz ISO8846.

Opcjonalnie w ofercie są dostępne styki pomocnicze w wersji normalnie otwartej SPST-NO oraz normalnie zamkniętej SPST-NC. Styczniki posiadają hermetyczną komorą stykową zarówno dla styków głównych jak i pomocniczych, co zapobiega powstawaniu zjawiska wydmuchu łuku elektrycznego na zewnątrz i zabrudzeniu styków. Styczniki mogą pracować w zakresie temperatur od -55C do +85C. Tolerancja napięcia sterowania cewki zawiera się w zakresie ± 30% wartości napięcia znamionowego.

Dzięki ciągłemu prądowi pracy do 400A styczniki stanowią bardzo dobry wybór dla wielu aplikacji solarnych włączając w to inwertery, skrzynki przełączające obwody fotowoltaiczne oraz systemy zarządzania pracą baterii i akumulatorów. Seria HX241 jest również odpowiednia dla szerokiej gamy odbiorców, w tym urządzeń infrastruktury kolejowej jak i aplikacji trakcyjnych.

Nowa seria styczników wpisuje się w cała gamę hermetycznych produktów przełączających firmy GIGAVAC. Daje ona użytkownikom alternatywę dla wymogów przełączania dużych mocy w opozycji do używanych otwartych bądź nie w pełni hermetycznych rozwiązań.

Kompletne specyfikacja produktowa jest dostępna online – http://www.gigavac.com/catalog/power-products/hx-series