Hermetyczne styczniki wysokiego napięcia GIGAVAC – Seria HX

Hermetyczne styczniki wysokiego napięcia GIGAVAC – Seria HX

Firma GIGAVAC poszerzyła swoją linię zaawansowanych urządzeń przełączających o nowe kompaktowe i hermetyczne styczniki HX22, HX21 oraz HX200. Styczniki serii HX są najmniejszymi dostępnymi na rynku urządzeniami, które umożliwiają przełączanie wysokich prądów przy napięciu do 1000 VDC. Zaprojektowane i produkowane w USA posiadają certyfikat UL i CE oraz spełniają wymagania dyrektyw RoHS.

Seria HX charakteryzuje się hermetyczną komorą stykową o stopniu szczelności IP 67, co zapobiega powstawaniu zjawiska wydmuchu łuku elektrycznego na zewnątrz i zabrudzeniu styków. Stycznik serii HX który jest jedynym małogabarytowym (ok. 3.6 x 3.2 cali) urządzeniem przełączającym prądu stałego dostępnym na polskim rynku, umożliwiającym pracę ciągłą przy prądzie do 350A i napięciu do 1000 VDC przy temperaturze pracy w zakresie -55 do +85C włączając w to także pracę pod wodą. Wysoko efektywna cewka oferowana jest na napięcia 12, 24 i 48 VDC (tolerancja zasilania cewki wynosi ± 30%UN) zastosowany układ elektroniczny przeznaczony do sterowania układem podwójnej cewki pozwala na zmniejszenie poboru energii oraz ograniczenie emisji zakłóceń.

Stycznik serii HX są idealnym rozwiązaniem m.in. dla aplikacji fotowoltaicznych do 1500VDC z zastosowaniem w układach przekształtnikowych oraz efektywnego wyłączania i załączania grup paneli fotowoltaicznych. Styczniki serii HX 22 znajduję również szerokie zastosowanie w kolejnictwie, pojazdach tramwajowych jak i pojazdach elektrycznych.

Pełna specyfikacja techniczna