Firma GIGAVAC przedstawia najnowszy produkt serii styczników wysoko napięciowych HX – HX460

Stycznik HX460 w kompaktowej obudowie o wymiarach 154x154 mm pozwala na rozłączanie prądu o wartości 600A przy napięciu do 1500VDC w obu kierunkach przewodzenia.

Stycznik HX460 charakteryzuje się hermetyczną komorą stykową o stopniu szczelności IP 67 & IP69K, co zapobiega powstawaniu zjawiska wydmuchu łuku elektrycznego na zewnątrz i zabrudzeniu styków. Styczniki może pracować w temperaturze pracy w zakresie -55 do +85C. Tolerancja napięcia sterowania cewki zawiera się w zakresie ± 30% wartości napięcia znamionowego, co ma duże znaczenie w aplikacjach kolejowych i tramwajowych. HX460 w wersji bipolarnej dołączył do grona hermetycznych produktów Łączeniowych w skład których wchodzą przekaźniki wysokich napięć, styczniki serii GX ,MX i HX (konstrukcja EPIC®).

 

Z dwukierunkową funkcją przełączania i prądem pracy do 600A stycznik ten  jest idealnym wyborem dla wielu aplikacji solarnych włączając w to inwertery, skrzynki przełączające obwodów fotowoltaicznych oraz systemach zarządzania pracą baterii i akumulatorów. HX460 jest również odpowiedni dla szerokiej gamy odbiorców, w tym urządzeń infrastruktury kolejowej jak i aplikacji trakcyjnych.

Pełna specyfikacja dostępna pod linkiem:

http://www.gigavac.com/sites/default/files/catalog/spec_sheet/hx460.pdf

Obrazek: